1. Tikanga whai hua, ā, he iti hoki te utu mō te huri i tētahi waka
2. Hurihia, ā, tū i tētahi tūranga.
3. 4m te whānui e tika ana mō te nuinga o ngā waka.
4. Whakaritea kia rite ki tō wāhi me tō waka.
| Aratau Puku | Mōta Hiko |
| Diameter | 3500mm, 4000mm, 4500mm |
| Te kaha utaina | 3 tana, 4 tana, 5 tana |
| Tere Hurihanga | 0.2-1 rpm |
| Teitei iti rawa | 350 mm |
| Tae Pūhara | kua whakaritea |
| Papa Pūhara | Paerewa: Pereti maitai kōwhai Kōwhiringa: Pereti konumohe |
| Aratau Whakahaere | Pātene me te Mamao |
| Tauira Tuku | Tauira Tuku |
1. Me pēhea taku tono?
Tēnā koa homai tō whenua, te rahinga o ngā waka, me ētahi atu mōhiohio, ka taea e tā mātou miihini te hoahoa i tētahi mahere e ai ki tō whenua.
2. Kia pēhea te roa ka taea e au te tiki?
Tata ki te 45 ngā rā mahi i muri i te whiwhinga o tō utu mua.
3. He aha te tūemi utu?
T/T, LC....